South JeffCo Premier Basketball is operated by Colorado Premier Basketball Club, the top basketball club in Colorado.

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 12/02/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Littleton, Collegiate Academy_ 6:30p 7:45p  >5-6th Boys - AYL> Castro - Boys 6th Black Practice    TS 
Littleton, Gov Ranch 6:00p 7:30p  >2-4th Boys - AYL> Bradley/Rojahn - Boys 3rd Blue Practice    DH 
7:30p 8:30p  >5-6th Boys - AYL> Hopkins - Boys 5th Blue Practice    DH 
Littleton, Ken Caryl Middle  5:30p 6:30p  >7-8th Boys - AYL> Winters - Boys 8th White Practice    DH 
6:30p 7:30p  >7-8th Boys - AYL> Snyder - Boys 8th Black Practice    DH 
7:30p 8:30p  >2-4th Boys - AYL> Williams TBD - Boys 4th Red Practice    DH 
Littleton, Normandy Elementary 6:00p 7:30p  >2-4th Boys - AYL> Bussmann - Boys 2nd Red Practice    DH 
 Tue 12/03/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Littleton, Deer Creek East 6:00p 7:00p  >5-6th Boys - AYL> Heimbuck - Boys 5th Red Practice    DH 
7:00p 8:00p  >7-8th Boys - AYL> Wittig/Schrader - Boys 7th White Practice    DH 
8:00p 9:00p  >7-8th Girls - AYL> Sanchez - Girls 8th Blue Practice    DH 
Littleton, Deer Creek West 6:00p 7:00p  >2-4th Boys - AYL> Calderon - Boys 3rd Red Practice    DH 
7:00p 8:00p  >5-6th Boys - AYL> Sanchez - Boys 5th Black Practice    DH 
8:00p 9:00p  >7-8th Boys - AYL> Calderon - Boys 7th Blue Practice    DH 
Littleton, FalconBluffNorth 6:00p 7:00p  >3-4th Girls - AYL> Hoover - Girls 4th Red Practice    DH 
7:00p 8:00p  >5-6th Girls - AYL> Hoover - Girls 6th Red Practice    DH 
8:00p 9:00p  >7-8th Boys - AYL> Carlino - Boys 7th Black Practice    DH 
Littleton, FalconBluffSouth 6:00p 7:00p  >3-4th Girls - AYL> Yoder - Girls 3rd Red Practice    DH 
7:00p 8:00p  >7-8th Girls - AYL> Steiner - Girls 7th Red Practice    DH 
8:00p 9:00p  >7-8th Boys - AYL> Rivas - Boys 8th Blue Practice    DH 
Littleton, Ken Caryl Middle  4:30p 5:30p  >5-6th Boys - AYL> Pacheco - Boys 6th Blue Practice    DH 
5:30p 6:30p  >2-4th Boys - AYL> Schaff - Boys 4th Blue Practice    DH 
6:30p 7:30p  >7-8th Boys - AYL> Perrot - Boys 8th Red Practice    DH 
7:30p 8:30p  >7-8th Boys - AYL> Vigil - Boys 7th Red Practice    DH 
 Wed 12/04/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Littleton, Deer Creek West 6:00p 7:00p  >5-6th Boys - AYL> Tom - Boys 5th White Practice    TS 
7:00p 8:00p  >7-8th Boys - AYL> Rivas - Boys 8th Blue Practice    TS 
Littleton, Gov Ranch 6:00p 7:30p  >2-4th Boys - AYL> Bradley/Rojahn - Boys 3rd Blue Practice    DH 
7:30p 8:30p  >5-6th Boys - AYL> Hopkins - Boys 5th Blue Practice    DH 
Littleton, Ken Caryl Middle  5:30p 6:30p  >5-6th Boys - AYL> Castro - Boys 6th Black Practice    TS 
7:30p 8:30p  >7-8th Boys - AYL> Fischer - Boys 8th Red Practice    TS 
Littleton, Normandy Elementary 6:00p 7:30p  >2-4th Boys - AYL> Bussmann - Boys 2nd Red Practice    TS 
 Thu 12/05/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Littleton, Collegiate Academy_ 6:30p 7:45p  >5-6th Boys - AYL> Pacheco - Boys 6th Blue Practice    TS 
7:45p 9:00p  >7-8th Boys - AYL> Winters - Boys 8th White Practice    TS 
Littleton, Deer Creek East 6:00p 7:00p  >5-6th Boys - AYL> Heimbuck - Boys 5th Red Practice    TS 
7:00p 8:00p  >7-8th Boys - AYL> Wittig/Schrader - Boys 7th White Practice    TS 
8:00p 9:00p  >7-8th Girls - AYL> Sanchez - Girls 8th Blue Practice    TS 
Littleton, Deer Creek West 6:00p 7:00p  >2-4th Boys - AYL> Calderon - Boys 3rd Red Practice    TS 
7:00p 8:00p  >5-6th Boys - AYL> Sanchez - Boys 5th Black Practice    TS 
8:00p 9:00p  >7-8th Boys - AYL> Calderon - Boys 7th Blue Practice    TS 
Littleton, FalconBluffNorth 6:00p 7:00p  >7-8th Boys - AYL> Carlino - Boys 7th Black Practice    TS 
7:00p 8:00p  >3-4th Girls - AYL> Hoover - Girls 4th Red Practice    TS 
8:00p 9:00p  >5-6th Girls - AYL> Hoover - Girls 6th Red Practice    TS 
Littleton, FalconBluffSouth 6:00p 7:00p  >3-4th Girls - AYL> Yoder - Girls 3rd Red Practice    TS 
7:00p 8:00p  >5-6th Boys - AYL> Tom - Boys 5th White Practice    TS 
8:00p 9:00p  >7-8th Girls - AYL> Steiner - Girls 7th Red Practice    TS 
Littleton, Ken Caryl Middle  4:30p 5:30p  >2-4th Boys - AYL> Schaff - Boys 4th Blue Practice    TS 
5:30p 6:30p  >5-6th Boys - AYL> Gilloth - Boys 6th Red Practice    TS 
6:30p 7:30p  >2-4th Boys - AYL> Williams TBD - Boys 4th Red Practice    TS 
7:30p 8:30p  >7-8th Boys - AYL> Perrot - Boys 8th Red Practice    TS 
 Sat 12/07/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Castle Rock, Aspen View Academy_ 12:00p 1:00p  >2-4th Boys - AYL> Raptors Black (Edlund) GAME Williams TBD - Boys 4th Red   MD 
2:00p 3:00p  >5-6th Boys - AYL> Raptors Lime (Baird) GAME Heimbuck - Boys 5th Red   MD 
7:00p 8:00p  >7-8th Girls - AYL> Raptors Green (Pedersen) GAME Steiner - Girls 7th Red   MD 
8:00p 9:00p  >7-8th Boys - AYL> Raptors Black (Coates) GAME Fischer - Boys 8th Red   MD 
Greenwood Village, West Middle North Gym 11:00a 12:00p  >5-6th Boys - AYL> Tom - Boys 5th White GAME Warriors Red (Grengs)   MD 
Highlands Ranch, Ben Franklin Academy 12:30p 1:30p  >7-8th Boys - AYL> Winters - Boys 8th White GAME Warriors Steel (Moody)   MD 
Highlands Ranch, Cresthill Middle School 8:30a 9:30a  >5-6th Boys - AYL> Sanchez - Boys 5th Black GAME Creek Royal (Kelly)   MD 
9:30a 10:30a  >7-8th Girls - AYL> Sanchez - Girls 8th Blue GAME Warriors Red (Mapp)   MD 
2:30p 3:30p  >7-8th Boys - AYL> Warriors Chrome (Snow) GAME Calderon - Boys 7th Blue   MD 
3:30p 4:30p  >2-4th Boys - AYL> Calderon - Boys 3rd Red GAME Creek White (Lee)   MD 
Littleton, Collegiate Academy_ 9:00a 10:00a  >5-6th Girls - AYL> Hoover - Girls 6th Red GAME Rutter - Girls 5th Blue   MD 
10:00a 11:00a  >3-4th Girls - AYL> Hoover - Girls 4th Red GAME Creek Blue (Medina)   MD 
11:00a 12:00p  >2-4th Boys - AYL> Hoelscher - Boys 4th Red GAME Thunder Navy (Hammers)   MD 
12:00p 1:00p  >2-4th Boys - AYL> Hoelscher - Boys 4th Red GAME Raptors Red (Dean)   MD 
1:00p 2:00p  >2-4th Boys - AYL> Hawks Navy (Starns) GAME Bradley/Rojahn - Boys 3rd Blue   MD 
2:00p 3:00p  >2-4th Boys - AYL> Bradley/Rojahn - Boys 3rd Blue GAME Thunder White (Scholl)   MD 
4:00p 5:00p  >3-4th Girls - AYL> Yoder - Girls 3rd Red GAME Warriors Red (Goddard)   MD 
5:00p 6:00p  >2-4th Boys - AYL> Schaff - Boys 4th Blue GAME Creek Blue (Lenertz)   MD 
6:00p 7:00p  >2-4th Boys - AYL> Spartans Vegas (TBD) GAME Bussmann - Boys 2nd Red   MD 
Littleton, Deer Creek MS 9:00a 10:00a  >5-6th Boys - AYL> Pacheco - Boys 6th Blue GAME Warriors Inferno (Willis)   MD 
10:00a 11:00a  >5-6th Boys - AYL> Barbee - Boys 6th Red GAME Creek White (Buttolph) Creek White moved to 6-one  MD 
11:00a 12:00p  >5-6th Boys - AYL> Gilloth - Boys 6th Red GAME Creek Red (Harden)   MD 
12:00p 1:00p  >7-8th Boys - AYL> Vigil - Boys 7th Red GAME Hawks White (Vogt)   MD 
1:00p 2:00p  >7-8th Boys - AYL> Brown - Boys 7th Red GAME Carlino - Boys 7th Black   MD 
3:00p 4:00p  >7-8th Boys - AYL> Thunder Black (Davis) GAME Perrot - Boys 8th Red   MD 
5:00p 6:00p  >7-8th Boys - AYL> Thunder Navy (Finger) GAME Rivas - Boys 8th Blue   MD 
Littleton, Ken Caryl Middle 9:00a 10:00a  >5-6th Boys - AYL> Spartans Black (Valencia) GAME Cronkrite - Boys 5th Red   MD 
12:00p 1:00p  >7-8th Boys - AYL> Wittig/Schrader - Boys 7th White GAME Raptors Lime (Batta)   MD 
1:00p 2:00p  >5-6th Boys - AYL> Castro - Boys 6th Black GAME Warriors Chrome (Calahan)   MD 
Parker, PFH #2 (Yellow/Green) 8:30p 9:30p  >7-8th Boys - AYL> Hawks Pacific (Hartleben) GAME Snyder - Boys 8th Black   MD 
Parker, Sierra Middle School 11:00a 12:00p  >5-6th Boys - AYL> Hawks Royal (Humphrey) GAME Hopkins - Boys 5th Blue   MD 
3:00p 4:00p  >3-4th Girls - AYL> Hawks Blue (Liesemeyer) GAME Smith - Girls 4th Blue   MD 
4:00p 5:00p  >3-4th Girls - AYL> Hawks Orange (Humphrey) GAME Smith - Girls 4th Blue   MD